Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Salted Caramel Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Dark Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml
Out of Stock
sale: $4.50, formerly: $5.99
SAVE $1.49
Tenderflake
Deep Dish Pie Shells, All Vegetable Shortening
340 g, $1.32/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Chocolate Hazelnut Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Tahitian Vanilla Bean Ice Cream
2000 ml, $0.28/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Brownie Batter Core Non-GMO
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Peanut Butter Pretzel Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Swiss Almond
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Cookies & Cream Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Ice Cream Sandwich Neapolitan
12x120.0 ml, $0.38/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax
Halo Top
Cookies & Cream
473 ml, $1.79/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients S'More Please! Non-Gmo
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Caramel Cone Explosion Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Cherry-Topped New York-Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































