Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Ice Cream Sandwich Saucy Spots - Caramel
12x120.0 ml, $0.38/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Ice Cream Sandwich Double Decker
12x120.0 ml, $0.38/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Strawberry Shortcake Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax
Halo Top
Peanut Butter Swirl
473 ml, $1.79/100ml
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Double Decker New York-Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Cold Brew Coffee & Sweet Cream Ice Cream With Salted Caramel Swirls Cold Brew Caramel Latte
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Key Lime Pie Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax
Halo Top
Sea Salt Caramel
473 ml, $1.79/100ml

sale: $5.50, formerly: $8.49
SAVE $2.99
Chapmans
Frozen Yogurt Dutch Chocolate
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Chocolate Caramel Brownie Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Matcha Green Tea Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy The Tonight Dough® Frozen Dessert
473 ml, $1.48/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
President's Choice
Scoop Shop Cotton Candy Ice Cream
946 ml, $0.53/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Oh Cone-ada! Non-GMO
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Peanut Butter Half Baked Non-Gmo
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Chocolate Chip Cookie Dough Core Ice Cream
473 ml, $1.48/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































