Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Strawberry Cheezecake Frozen Dessert
473 ml, $1.48/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Mini Classic Milk Chocolate Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $2.47/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $12.00, formerly: $15.00
SAVE $3.00
President's Choice
Mini Éclairs Dark Chocolate Topped
710 g, $1.69/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Peanut Butter Cup Ice Cream
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Extraz Strawberry Cheesecake Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Plus tax
Chapmans
Super Frozen Yogurt Sandwich Vanilla
12x120.0 ml, $0.38/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Triple Chocolate Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Original New York- Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g
sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
President's Choice
Wild Blueberry-Topped New York-Style Cheesecake
600 g, $2.00/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Chocolate Fudge Truffle Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Mint Chocolate Cookie Ice Cream
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Salted Caramel Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Cookie Duet Ice Cream Bar
3x85.0 ml, $2.13/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Salted Caramel Almond Ice Cream
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Mint Chocolate Chip Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Frosty Light Neapolitan Ice Cream Bar
18x75.0 ml, $0.41/100ml
Low Stock

$5.44
Plus tax
Magnum
Magnum Ice Cream Bars Dark Chocolate 3 x 85 ml
3x85.0 ml, $2.13/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
So Delicious
Dairy Free Cocowhip Original Frozen Topping
255 ml, $2.35/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Ice Cream Bars Mini Almond
4x55.0 ml, $2.47/100ml
1,000 PC Optimum Points

$5.44
Plus tax
Magnum
Mini Double Caramel Ice Cream Bar made from Belgian chocolate
4x55.0 ml, $2.47/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Pineapple Coconut Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Chocolate Therapy Ice Cream
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Salted Caramel Crunch Ice Cream Bars
216 ml, $3.24/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































