Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

$5.44
Plus tax
Magnum
Double Raspberry Ice Cream Bar dipped in a chocolatey coating
3x90.0 ml, $2.01/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Caramel Almond Crunch Ice Cream Bar
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Pistachios & Almonds Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Li'L Ice Cream Sammich Vanilla
20x60.0 ml, $0.46/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Pralines & Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Maple Walnut Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Classic Ice Cream Bar
3x100.0 ml, $1.81/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Chocolate Peanut Butter Cup Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50, formerly: $8.49
SAVE $2.99
Chapmans
Frozen Yogurt Saucy Spots Salty Caramel & Vanilla Bean
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Cone Caramel and Vanilla Ice Cream with Chocolate Centre
8x120.0 ml, $0.57/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Cherry Garcia Ice Cream Non-GMO
473 ml, $1.48/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax
Halo Top
Frozen Dessert, Chocolate Caramel Brownie
473 ml, $1.79/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Miniatures Vanilla Almond Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $3.18/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Pint Chunky Monkey Banana
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Mango Raspberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.99, formerly: $8.49
SAVE $2.50
Plus tax
Popsicle
Ice Pops - Orange, Cherry, Grape
18 ea, $0.33/1ea

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Cone Twister Chocolate Centre
8x120.0 ml, $0.57/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Sammie with Fairtrade Ingredients
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Frosty Light Ice Cream Bar
18x75.0 ml, $0.41/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Milk Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $3.50, formerly: $5.10
SAVE $1.60
Prepared in CanadaNeilson
35% Whipping Cream
473 ml, $0.74/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































