Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Vanilla Caramel Cones
4x140.0 ml, $1.16/100ml
sale: $4.50, formerly: $6.49
SAVE $1.99
Kraft
Cool Whip Original Frozen Whipped Topping
1 l, $0.45/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Mango
560 ml, $0.87/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Chocolate Cake
510 g, $1.18/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Vanilla
4x140.0 ml, $1.16/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Simply Dipped Cones
4x135.0 ml, $1.20/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Vanilla Fudge Cones, Vanilla Flavoured Frozen Dessert With A Fudge Core
4x140.0 ml, $1.16/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Half Baked® Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Christie
Frozen Dessert, Vanilla With OREO Pieces
1.5 l, $0.43/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Marble Cake
510 g, $1.18/100g
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Melon
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Bean Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Frozen Dessert Sandwiches
4x125.0 ml, $1.30/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Rolo Cones, Frozen Dessert, Crafted In Canada
0.54 l, $1.20/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Almond Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Double Caramel Ice Cream Bar Belgian Chocolate
3x90.0 ml, $1.85/100ml

sale: $7.99, formerly: $8.49
SAVE $0.50
Chapmans
Frozen Yogurt Vanilla
2 l, $0.40/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Frozen Dessert Bars Strawberry Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Strawberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Almond Ice Cream Bar covered with Belgian chocolate
3x100.0 ml, $1.67/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Kitkat Cones, Frozen Dessert, Crafted In Canada
540 ml, $1.20/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Kitkat Bars, Frozen Dessert, Crafted In Canada
400 ml, $1.63/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $6.00, formerly: $12.00
SAVE $6.00
Schneiders
Pepperettes Sausage Sticks, European
250 g, $2.40/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Traditional Naan Dippers
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g


























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































