Ice Cream Products
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Vanilla Caramel Cones
4x140.0 ml, $1.16/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Mango
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Vanilla
4x140.0 ml, $1.16/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Simply Dipped Cones
4x135.0 ml, $1.20/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Vanilla Fudge Cones, Vanilla Flavoured Frozen Dessert With A Fudge Core
4x140.0 ml, $1.16/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Half Baked® Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Christie
Frozen Dessert, Vanilla With OREO Pieces
1.5 l, $0.43/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Melon
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Frozen Dessert Sandwiches
4x125.0 ml, $1.30/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Rolo Cones, Frozen Dessert, Crafted In Canada
0.54 l, $1.20/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Almond Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Double Caramel Ice Cream Bar Belgian Chocolate
3x90.0 ml, $1.85/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Frozen Dessert Bars Strawberry Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Almond Ice Cream Bar covered with Belgian chocolate
3x100.0 ml, $1.67/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Kitkat Cones, Frozen Dessert, Crafted In Canada
540 ml, $1.20/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Kitkat Bars, Frozen Dessert, Crafted In Canada
400 ml, $1.63/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
Chapmans
Super Premium Plus Ice Cream Salty Caramel Crunch
500 ml, $0.60/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients The Tonight Dough® Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Coconut
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Cadbury
Caramilk Frozen Dessert Bars
5x80.0 ml, $1.63/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.64/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml


























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































