Cakes & Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50, formerly: $6.49
SAVE $1.99
Kraft
Cool Whip Original Frozen Whipped Topping
1 l, $0.45/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Chocolate Cake
510 g, $1.18/100g

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Marble Cake
510 g, $1.18/100g

sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
President's Choice
Milk Chocolate Covered Strawberries
200 g, $3.00/100g
sale: $4.99, formerly: $5.99
SAVE $1.00
Tenderflake
Deep Dish Pie Shells, All Vegetable Shortening
340 g, $1.47/100g

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Vanilla Cake
510 g, $1.18/100g

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Cookies & Cream Cake
510 g, $1.18/100g

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Vanilla Coconut Cake
510 g, $1.18/100g

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Nanak
Rasmalai Indian Dessert
850 g, $1.06/100g

sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
President's Choice
Milk Chocolate Covered Bananas
200 g, $3.00/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $6.00, formerly: $12.00
SAVE $6.00
Schneiders
Pepperettes Sausage Sticks, European
250 g, $2.40/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Traditional Naan Dippers
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































