Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.50, formerly: $6.49
SAVE $1.99
Kraft
Cool Whip Original Frozen Whipped Topping
1 l, $0.45/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium French Vanilla Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50, formerly: $6.50
SAVE $1.00
Plus tax
Chapmans
Super Ice Cream Sandwich Vanilla
12x120.0 ml, $0.38/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Half Baked® Non-Gmo
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Wolf Pass Ice Cream
2000 ml, $0.28/100ml

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Black Cherry Ice Cream
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Bean Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Almond Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml
Low Stock

$5.44
Plus tax
Magnum
Double Caramel Ice Cream Bar Belgian Chocolate
3x90.0 ml, $2.01/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50, formerly: $8.49
SAVE $2.99
Chapmans
Frozen Yogurt Vanilla
2 l, $0.28/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Strawberry Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Almond Ice Cream Bar covered with Belgian chocolate
3x100.0 ml, $1.81/100ml
1,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $6.50, formerly: $8.00
SAVE $1.50
Prepared in CanadaMarcangelo
Maple Breakfast Pork Sausage
375 g, $1.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































