Filters
Nutrition & Wellness
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock
sale: $36.00, formerly: $41.00
SAVE $5.00
Plus tax
Genuine Health
High Fibre Gut Superfoods+, Unflavoured Unsweetened Vegan Powder
229 g, $15.72/100g

$89.99
Plus tax
Progressive
VegeGreens Powder Blueberry Medley Flavour
530 g, $16.98/100g
Low Stock
sale: $22.94, formerly: $26.99
SAVE $4.05
Plus tax
Nature's Way
Internal Deodorant
90 ea, $0.25/1ea
Low Stock
sale: $31.75, formerly: $32.99
SAVE $1.24
Plus tax
Genuine Health
Enhanced Hydration Powder Raspberry Lemonade
100 g, $31.75/100g
Low Stock

$27.49
Plus tax
President's Choice
Plant Based Vegan Protein + Greens, Chocolate
520 g, $5.29/100g
Out of Stock

sale: $24.99, formerly: $29.99
SAVE $5.00
Plus tax
Genuine Health
Clean Collagen, Pineapple Berry Hydrolyzed Bovine Collagen Powder
172 g, $14.53/100g
Low Stock

$52.49
Plus tax
Progressive
VegeGreens Powder Pineapple Coconut Flavour
265 g, $19.81/100g
Low Stock
sale: $34.99, formerly: $39.99
SAVE $5.00
Plus tax
Flora
DHA Vegetarian Algae
60 ea, $0.58/1ea
2,000 PC Optimum Points
Low Stock

sale: $46.99, formerly: $55.99
SAVE $9.00
Plus tax
Genuine Health
50 Billion Cfu Daily Care Mood Advanced Gut Health Probiotic
30 ea, $1.57/1ea
Low Stock
Low Stock
$62.99
Plus tax
Garden of Life
Dr. Formulated Probiotics Mood+ 50 Billion Vegetarian Capsules
60 ea, $1.05/1ea
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: about $10.75, formerly: $17.94
SAVE $7.19
Prepared in CanadaPresident's Choice
Air Chilled Chicken, Whole
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $6.00, formerly: $7.18
SAVE $1.18
Prepared in CanadaNeilson
2% Microfiltered Milk
4 l, $0.15/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Traditional Naan Dippers
200 g, $1.75/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































