Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Strawberry Jammin Non-Gmo
473 ml, $1.48/100ml
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Alphonso Mango Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points

$5.44
Plus tax
Magnum
Mini Dark Chocolate Ice Cream Bar
4x55.0 ml, $2.47/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax
Halo Top
Birthday Cake
473 ml, $1.79/100ml
$5.44
Plus tax
Magnum
Almond Non-Dairy Frozen Dessert Bar Certified Vegan
270 ml, $2.01/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Mediterranean Mint Gelato
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Summer Strawberry Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $10.00, formerly: $10.49
SAVE $0.49
Wholly Wholesome
Wholly Gluten Free Two 9” (23 Cm) Pie Shells
425 g, $2.35/100g

sale: $18.00, formerly: $19.99
SAVE $1.99
Sweets From The Earth
Gluten Free Chocolate Cake
700 g, $2.57/100g

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax
Halo Top
Frozen Dessert, Chocolate
473 ml, $1.79/100ml

sale: $6.50 MIN 2
, formerly: $8.49
Plus tax
Halo Top
Frozen Dessert, Strawberry
473 ml, $1.79/100ml
sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
Plus tax
Evive
Smoothie Bites Raspberry, Strawberry, Dragon Fruit
144 g, $5.56/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































