Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Churr-eh for Churros!™
473 ml, $1.48/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Chocolate Fudge Brownie Frozen Dessert
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Cookies & Cream Crunch Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
White Chocolate Raspberry Truffle Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Almond Duet Ice Cream Bar made with Belgian Chocolate
3x85.0 ml, $2.13/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Salted Caramel Chocolate Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Caramel Cookie Crunch Gelato
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50, formerly: $7.99
SAVE $2.49
Chapmans
Premium Chocolate Fudge Brownie Ice Cream
2 l, $0.28/100ml
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Peanut Butter Half Baked® Frozen Dessert
473 ml, $1.48/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Berry Explosion Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Double Chocolate Ice Cream Bar
3x90.0 ml, $2.01/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Chocolate Chip Cookie Dough Frozen Dessert
473 ml, $1.48/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
White Chocolate Almond Ice Cream Bar made from gourmet white chocolate
3x85.0 ml, $2.13/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Cookie Dough Dynamo Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Nanak
Rasmalai Indian Dessert
850 g, $1.06/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Cookie Butter Crumble Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Key Lime Pie Ice Cream Bars
216 ml, $3.24/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Maple Almond Toffee Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.44, formerly: $6.99
SAVE $1.55
Plus tax
Magnum
Mini Raspberry Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $2.47/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream An Éclair Affair
473 ml, $1.48/100ml
sale: $5.44, formerly: $6.00
SAVE $0.56
Plus tax
Talenti
Roman Raspberry Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.15/100ml
1,000 PC Optimum Points
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
President's Choice
Scoop Shop Birthday Cake Ice Cream
946 ml, $0.53/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Vanilla
473 ml, $1.48/100ml

$5.44
Plus tax
Magnum
Strawberries & Cream Ice Cream Bar with Rainforest Alliance Certified Cocoa
300 ml, $1.81/100ml
1,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































