Filters
Nutrition & Wellness
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock

sale: $46.99, formerly: $55.99
SAVE $9.00
Plus tax
Genuine Health
100 Billion Cfu Restorative Care High Potency Advanced Gut Health Probiotic
20 ea, $2.35/1ea
Low Stock

sale: $47.75, formerly: $49.99
SAVE $2.24
Plus tax
Genuine Health
Fermented Bcaa + Creatine Powder Lemon - Lime
440 g, $10.85/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $44.99, formerly: $51.49
SAVE $6.50
Plus tax
Ancient Nutrition
Multi Collagen Protein Vanilla Flavour Ancient Joint
242 g, $18.59/100g
Low Stock

sale: $72.25, formerly: $75.99
SAVE $3.74
Plus tax
Progressive
Grass Fed Whey Isolate Protein Powder Chocolate Flavour
850 g, $8.50/100g
Low Stock
Low Stock
Low Stock
sale: $31.94, formerly: $35.49
SAVE $3.55
Plus tax
Life Brand
Evening Primrose Oil 500 mg 360 Softgels
360 ea, $0.09/1ea
Low Stock
sale: $44.99, formerly: $51.49
SAVE $6.50
Plus tax
Ancient Nutrition
Multi Collagen Protein Chocolate Flavour Ancient Joint
298 g, $15.10/100g
Low Stock

$48.99
Plus tax
PVL Essentials
Eaa+Bcaa Complete Sweet Ice Tea Flavour
330 g, $14.85/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml
sale: $3.50, formerly:
Limit 6, after limit $4.50
Hit of the MonthMarcangelo
Maple Breakfast Pork Sausage
375 g, $1.20/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































