Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Vanilla
473 ml, $1.06/100ml
Out of Stock

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Strawberries & Cream Ice Cream Bar with Rainforest Alliance Certified Cocoa
300 ml, $1.67/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
President's Choice
Milk Chocolate Covered Bananas
200 g, $3.00/100g
Low Stock

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Strawberry Jammin Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Talenti
Alphonso Mango Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.69/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Mini Dark Chocolate Ice Cream Bar
4x55.0 ml, $2.27/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Almond Non-Dairy Frozen Dessert Bar Certified Vegan
270 ml, $1.85/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.25
SAVE $1.25
Plus tax
Halo Top
Birthday Cake
473 ml, $1.06/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Plus tax
President's Choice
Milk Chocolate Covered Blueberries
200 g, $3.00/100g
Out of Stock
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Talenti
Summer Strawberry Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.69/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.25
SAVE $1.25
Plus tax
Halo Top
Frozen Dessert, Strawberry
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.25
SAVE $1.25
Plus tax
Halo Top
Frozen Dessert, Chocolate
473 ml, $1.06/100ml
sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
Plus tax
Evive
Smoothie Bites Raspberry, Strawberry, Dragon Fruit
144 g, $5.56/100g
sale: $10.00, formerly: $10.49
SAVE $0.49
Wholly Wholesome
Wholly Gluten Free Two 9” (23 Cm) Pie Shells
425 g, $2.35/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Gusto! Brioche Style Buns
520 g, $0.83/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.64/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































