Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Salted Caramel Crunch Ice Cream Bars
216 ml, $3.24/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Del Monte
Strawberry Frozen Fruit Bars
10x50.0 ml, $1.30/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Chocolate Fudge Brownie Frozen Dessert
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Cookies & Cream Crunch Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Churr-eh for Churros!™
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
White Chocolate Raspberry Truffle Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Almond Duet Ice Cream Bar made with Belgian Chocolate
3x85.0 ml, $1.96/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Salted Caramel Chocolate Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Peanut Butter Half Baked® Frozen Dessert
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Berry Explosion Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Double Chocolate Ice Cream Bar
3x90.0 ml, $1.85/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Chocolate Chip Cookie Dough Frozen Dessert
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
White Chocolate Almond Ice Cream Bar made from gourmet white chocolate
3x85.0 ml, $1.96/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Cookie Dough Dynamo Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Nanak
Rasmalai Indian Dessert
850 g, $1.06/100g

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Cookie Butter Crumble Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Key Lime Pie Ice Cream Bars
216 ml, $3.24/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Maple Almond Toffee Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.99
SAVE $1.99
Plus tax
Magnum
Mini Raspberry Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $2.27/100ml
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Talenti
Roman Raspberry Dairy Free Sorbetto
473 ml, $1.69/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream An Éclair Affair
473 ml, $1.06/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Gusto! Brioche Style Buns
520 g, $0.83/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.64/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































