Ice Cream & Frozen Desserts
Filters
Ice Cream & Frozen Desserts
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Chocolate Chip Cookie Dough Core Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Mini Classic Milk Chocolate Ice Cream Bars
4x55.0 ml, $2.27/100ml
sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Non-Dairy Strawberry Cheezecake Frozen Dessert
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients Peanut Butter Half Baked Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Extraz Strawberry Cheesecake Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Peanut Butter Cup Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Triple Chocolate Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Chocolate Fudge Truffle Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Salted Caramel Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Cookie Duet Ice Cream Bar
3x85.0 ml, $1.96/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Mint Chocolate Cookie Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Salted Caramel Almond Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Layers Mint Chocolate Chip Ice Cream
414 ml, $1.69/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Magnum Ice Cream Bars Dark Chocolate 3 x 85 ml
3x85.0 ml, $1.96/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Ice Cream Bars Mini Almond
4x55.0 ml, $2.27/100ml
sale: $6.00, formerly: $6.49
SAVE $0.49
So Delicious
Dairy Free Cocowhip Original Frozen Topping
255 ml, $2.35/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
McCain
Deep'n Delicious Vanilla Coconut Cake
510 g, $1.18/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Magnum
Mini Double Caramel Ice Cream Bar made from Belgian chocolate
4x55.0 ml, $2.27/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Pineapple Coconut Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Cookies 'n Crème, Vanilla & Chocolate Cookie Crunch
500 ml, $1.30/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.25
SAVE $1.25
Plus tax
Halo Top
Mint Chip
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Chocolate Therapy Ice Cream
473 ml, $1.06/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: about $10.75, formerly: $17.94
SAVE $7.19
Prepared in CanadaPresident's Choice
Air Chilled Chicken, Whole
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































