Personal Care & Beauty
Personal Care & Beauty
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Health & Beauty
Stock up on everyday health and beauty essentials.
sale: $5.50, formerly:
Limit 6, after limit $6.99
Plus tax
Sensodyne
Brilliant Whitening Toothpaste For Sensitive Teeth
100 ml, $6.99/100ml
sale: $15.19, formerly: $16.00
SAVE $0.81
Plus tax
Native
Natural Deodorant, Coconut and Vanilla, Aluminum Free
75 g, $20.25/100g
sale: $9.50, formerly: $13.99
SAVE $4.49
Plus tax
Dove
Beauty Bar, Fragrance Free, Hypoallergenic Sensitive Skin
637 g, $1.49/100g
sale: $7.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.50
Plus tax
Listerine
Cool Mint Antiseptic Mouthwash
1 l, $0.75/100ml

sale: $20.39, formerly: $25.49
SAVE $5.10
Plus tax
Prepared in CanadaNeutrogena
All In one Makeup Remover Facial Cleansing Wipes, Plant Based and Compostable, Special Value Twin Pack
1 ea, $20.39/1ea
sale: $33.59, formerly: $41.99
SAVE $8.40
Plus tax
Gillette
Extra Smooth Women's Razor Blade Refills, 8 Count
8 ea, $4.20/1ea
Low Stock

$13.99
Plus tax
Prepared in CanadaAveeno
Daily Moisturizing Body Wash for Sensitive Skin
532 ml, $2.63/100ml
Low Stock
sale: $14.00, formerly: $14.99
SAVE $0.99
Plus tax
Native
Moisturizing Shampoo, Coconut and Vanilla
488 ml, $2.87/100ml
sale: $20.39, formerly: $23.99
SAVE $3.60
Plus tax
Cerave
PM Facial Moisturizing Lotion
89 ml, $22.91/100ml
sale: $13.19, formerly: $13.59
SAVE $0.40
Plus tax
Native
Natural Body Wash, Coconut and Vanilla, Sulfate Free, Paraben Free
532 ml, $2.48/100ml
sale: $11.99, formerly: $14.99
SAVE $3.00
Plus tax
Neutrogena
All in One Makeup Remover Cleansing Fragrance-Free Wipes
25 ea, $0.48/1ea

sale: $14.24, formerly: $18.99
SAVE $4.75
Plus tax
Prepared in CanadaCetaphil
Daily Advance Ultra Hydrating Lotion
473 ml, $3.01/100ml
Subscribe and earn on health & personal care faves
Subscribe and earn 10% back in PC Optimum points on every order.

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaNature Clean
Liquid Soap Refill Fragrance Free
1 l, $0.90/100ml
Low Stock
Low Stock

sale: $24.00, formerly: $28.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaGenuine Health
Advanced Gut Health Probiotic Kids 5 Billion Cfu Daily Care Lemonade Chewables
30 ea, $0.80/1ea
sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Plus tax
Subscribe & EarnBurt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm
3x4.25 g, $91.69/100g
Low Stock

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaNature Clean
Liquid Hand Soap Citrus
1 l, $0.90/100ml
Low Stock
sale: $44.99, formerly: $51.49
SAVE $6.50
Plus tax
Subscribe & EarnAncient Nutrition
Multi Collagen Protein Unflavoured Ancient Joint
234 g, $19.23/100g
Low Stock
sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Subscribe & EarnBurt's Bees
100% Natural Origin Moisturizing Lip Balm, Beeswax
8.5 g, $105.76/100g
Low Stock

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaNature Clean
Liquid Hand Soap, Sweet Pea Lemon Balm
1 l, $0.90/100ml
Low Stock
Low Stock
$31.99
Plus tax
Subscribe & EarnSisu
Calcium, Magnesium & Vitamin D Liquid, Strawberry
450 ml, $7.11/100ml
Low Stock
Bath, Shower & Body Care
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Irish Spring
Original Deodorant Bar Soap for Men, 6 Pack
6x104.0 g, $1.36/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Irish Spring
Aloe Mist Deodorant Bar Soap, 6 Pack
6x104.0 g, $1.36/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $6.99
Plus tax
Softsoap
Exfoliating Scrub Body Wash, Coconut Butter Scent
591 ml, $1.18/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $6.99
Plus tax
Softsoap
Creamy Moisture Body Wash
591 ml, $1.18/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $6.99
Plus tax
Softsoap
Energizing Moisturizing Body Wash
591 ml, $1.18/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Plus tax
Irish Spring
Original Moisturizing Body Wash for Men
591 ml, $1.35/100ml
Low Stock
sale: $9.50, formerly: $13.99
SAVE $4.49
Plus tax
Dove
Beauty Bar, Fragrance Free, Hypoallergenic Sensitive Skin
637 g, $1.49/100g
sale: $9.50, formerly: $13.99
SAVE $4.49
Plus tax
Dove
Beauty Bar Moisturizing for Gentle Soft Skin Care Original
637 g, $1.49/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $6.99
Plus tax
Softsoap
Luminous Oils Body Wash, Macadamia Oil & Soft Peony
591 ml, $1.18/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Plus tax
Irish Spring
5 in 1 Body Wash for Men, Cool Fresh Scent
591 ml, $1.35/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 6, after limit $5.99
Plus tax
Axe
Body Wash Apollo Sage & Cedarwood
473 ml, $1.27/100ml
Low Stock
Low Stock
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $6.99
Plus tax
Softsoap
Moisturizing Body Wash, Citrus and Berry Splash
591 ml, $1.18/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $7.99
Plus tax
Irish Spring
Moisture Blast Body Wash for Men
591 ml, $1.35/100ml
Low Stock
sale: $5.00, formerly:
Limit 6, after limit $5.99
Plus tax
Axe
Body Wash Phoenix Crushed Mint & Rosemary
473 ml, $1.27/100ml
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Irish Spring
Icy Blast Deodorant Bar Soap for Men
6x104.0 g, $1.36/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 4, after limit $8.49
Plus tax
Irish Spring
Icy Blast Deodorant Bar Soap, 6 Pack
6x104.0 g, $1.36/100g
sale: $5.00, formerly:
Limit 6, after limit $5.99
Plus tax
Axe
Body Wash for Long Lasting Freshness, Dark Temptation
473 ml, $1.27/100ml







































































































































