Ice Cream Products
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Berry Bliss Cone, Strawberry Frozen Dessert
4x125.0 ml, $1.30/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Sammie with Fairtrade Ingredients
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Milk Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml
sale: $4.88, formerly: $5.99
SAVE $1.11
Plus tax
Binggrae
Melona Frozen Dessert Bars Purple Yam Ube Ice Bar
560 ml, $0.87/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Salted Caramel Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
Vanilla Dark Ice Cream Bars
3x88.0 ml, $2.65/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
Chapmans
Super Premium Plus Ice Cream Chocolate Lover
500 ml, $0.60/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Drumstick Chocolate Cones
4x140.0 ml, $1.16/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream Brownie Batter Core Non-GMO
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Haagen Dazs
EXTRÄAZ Peanut Butter Pretzel Ice Cream
450 ml, $1.55/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
Chapmans
Super Premium Plus Ice Cream Cherry Chocolate Truffle
500 ml, $0.60/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.50 MIN 2
, formerly: $6.50
Plus tax
Nestlé
Coffee Crisp Cones, Frozen Dessert, Crafted In Canada
540 ml, $1.20/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.25
SAVE $1.25
Plus tax
Halo Top
Cookie Dough
473 ml, $1.06/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.25
SAVE $1.25
Plus tax
Halo Top
Cookies & Cream
473 ml, $1.06/100ml
sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
Chapmans
Ice Cream Cherry Cheesecake
500 ml, $0.60/100ml
1,000 PC Optimum Points

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Ben & Jerry's
Ice Cream with Fairtrade Ingredients S'More Please! Non-Gmo
473 ml, $1.06/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: about $10.75, formerly: $17.94
SAVE $7.19
Prepared in CanadaPresident's Choice
Air Chilled Chicken, Whole
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































