Herbal Alternatives
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock

sale: $11.69, formerly: $12.99
SAVE $1.30
Plus tax
Life Brand
Double Strength L-Lysine 1000 mg 90 Tablets
90 ea, $0.13/1ea
Low Stock
sale: $32.79, formerly: $40.99
SAVE $8.20
Plus tax
Natural Calm
Magnesium Gummies Raspberry Lemon Flavour
120 ea, $0.27/1ea
Low Stock

sale: $22.49, formerly: $24.99
SAVE $2.50
Plus tax
Life Brand
Extra Strength Organic Oregano Oil
25 ml, $89.96/100ml
Low Stock
Low Stock

sale: $8.99, formerly: $9.99
SAVE $1.00
Plus tax
Life Brand
Milk Thistle, 60 Capsules
60 ea, $0.15/1ea

sale: $15.29, formerly: $16.99
SAVE $1.70
Plus tax
Life Brand
Cod Liver Oil With Vitamin A & D3, 1100 Mg, 100 Softgels
100 ea, $0.15/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Traditional Naan Dippers
200 g, $1.75/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.80/100ml

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































