Filters
Health Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $3.09, formerly: $3.29
SAVE $0.20
Plus tax
Fisherman's Friend
Lozenges Mint Sugar Free
22 ea, $0.14/1ea
300 PC Optimum Points

sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
Plus tax
Kerr's
Black Licorice Cough Drops
30 ea, $0.13/1ea
$28.99
Plus tax
Reactine
Regular Strength Allergy Cetirizine Hydrochloride 5 mg Tablets
36 ea, $0.81/1ea
sale: $3.09, formerly: $3.29
SAVE $0.20
Plus tax
Fisherman's Friend
Lozenges Honey Lemon
22 ea, $0.14/1ea
300 PC Optimum Points

sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
Plus tax
Kerr's
Cherry Cough Drops, Methol & Eucalyptus, 30 Lozenges
30 ea, $0.13/1ea

sale: $13.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Benylin
Sore Throat & Cough Syrup Extra Strength
250 ml, $5.80/100ml
Low Stock

sale: $13.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Tylenol
Extra Strength Cold Relief Day EZTabs, Acetaminophen 500 mg
40 ea, $0.36/1ea

sale: $9.50, formerly: $10.99
SAVE $1.49
Plus tax
Tylenol
Children's Medicine, Fever & Pain, Banana Berry Liquid
100 ml, $9.50/100ml
sale: $7.99, formerly: $9.99
SAVE $2.00
Plus tax
K-Y
Jelly Water-Based Personal Lubricant For Added Comfort Glide
113 g, $7.07/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g

sale: $6.00, formerly: $7.18
SAVE $1.18
Prepared in CanadaNeilson
2% Microfiltered Milk
4 l, $0.15/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































