Filters
Health Care
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Mentho-Lyptus Honey Lemon Cough Drops, Sore Throat Relief, 30 Lozenges
30 ea, $0.16/1ea

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Cherry Flavour Cough Drops, Throat Lozenges, Sore Throat Relief, 30 Lozenges
30 ea, $0.16/1ea

sale: $16.50, formerly: $17.99
SAVE $1.49
Plus tax
Advil
Liqui-Gels (Capsules)
72 ea, $0.23/1ea

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Vitamin C Assorted Citrus Cough Drops, help maintain immune function
30 ea, $0.16/1ea

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Throat Lozenges, Sore Throat Relief Mentho-Lyptus Extra Strong 30 Count Bag
30 ea, $0.16/1ea

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Mentho-Lyptus No Sugar Added Assorted Mint Cough Drops, 25 Lozenges
25 ea, $0.19/1ea

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Vitamin C Strawberry Lemonade, 30 Count
30 ea, $0.16/1ea

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Mentho-Lyptus No Sugar Added Black Cherry Cough Drops, 25 Piece Pack
25 ea, $0.19/1ea

sale: $13.50, formerly:
Limit 4, after limit $14.49
Plus tax
Tylenol
Extra Strength Cold Day/Night EZTabs, Acetaminophen 500 mg
40 ea, $0.36/1ea
Out of Stock

sale: $9.50, formerly: $10.99
SAVE $1.49
Plus tax
Tylenol
Children's Fever & Pain Liquid, Grape
100 ml, $9.50/100ml

sale: $3.99, formerly: $4.29
SAVE $0.30
Plus tax
Kerr's
Cough Drops, Menthol & Eucalyptus, 30 Lozenges
30 ea, $0.13/1ea
sale: $13.29, formerly: $16.49
SAVE $3.20
Glucerna
Nutritional Drink, Meal Replacement Shakes, Chocolate
6x237.0 ml, $0.93/100ml

sale: $4.69, formerly: $4.99
SAVE $0.30
Plus tax
Halls
Honey Flavour Cough Drops Throat Lozenges
30 ea, $0.16/1ea
sale: $13.29, formerly: $16.49
SAVE $3.20
Glucerna
Nutritional Drink, Meal Replacement Shakes, Strawberry
6x237.0 ml, $0.93/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g

sale: $6.00, formerly: $7.18
SAVE $1.18
Prepared in CanadaNeilson
2% Microfiltered Milk
4 l, $0.15/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g


























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































