Filters
Filipino Foods
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $1.68, formerly: $1.75
SAVE $0.07
Lucky Me!
Supreme Instant Noodles, Artificial Bone Marrow Flavour
65 g, $2.58/100g
sale: $0.88, formerly: $1.00
SAVE $0.12
Lucky Me!
Instant Noodle Soup Artificial Beef Flavour
55 g, $1.60/100g
sale: $0.88, formerly: $1.00
SAVE $0.12
Lucky Me!
Instant Noodle Soup Artificial Chicken Flavour
55 g, $1.60/100g
sale: $1.00, formerly: $1.25
SAVE $0.25
Lucky Me!
Instant Vermicelli Soup Chicken Sotanghon
28 g, $3.57/100g
sale: $3.00, formerly: $3.79
SAVE $0.79
Lucky Me!
Pancit Canton Instant Noodles Hot Chilli Flavour
360 g, $0.83/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)


























































