Frozen Fruit & Vegetables
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.75/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Canadian Wild Blueberries
400 g, $1.13/100g

sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Green Giant
Summer Sweet Peas
750 g, $0.53/100g

sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Green Giant
Peaches N Cream Corn
750 g, $0.53/100g

sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Green Giant
Peas Tender Young, Sweetlets
750 g, $0.53/100g
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Pitted Dark Sweet Cherries
600 g, $0.75/100g
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Dark Sweet Cherries, Blueberries and Blackberries Power Fruit Blend
600 g, $0.75/100g

sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Green Giant
Mixed Vegetables
750 g, $0.53/100g
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Peaches, Strawberries, Pineapple & Mango 4-Fruit Blend
600 g, $0.75/100g
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Pineapple, Dragon Fruit & Passion Fruit Tropical Fruit Blend
500 g, $0.90/100g

sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Green Giant
Valley Selections Essentials, California Blend
500 g, $0.80/100g
sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
President's Choice
Mangoes, Strawberries & Peaches Fruit Blend
600 g, $0.75/100g

sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Green Giant
Whole Kernel Corn Niblets
750 g, $0.53/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Traditional Naan Dippers
200 g, $1.75/100g

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $6.00, formerly: $7.18
SAVE $1.18
Prepared in CanadaNeilson
2% Microfiltered Milk
4 l, $0.15/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.64/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































