Cheddars
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $14.79, formerly: $15.79
SAVE $1.00
Balderson
2 Year Aged Cheddar Cheese
280 g, $5.28/100g
sale: $7.00, formerly: $10.99
SAVE $3.99
PC Black Label
Isle Of Man Extra Old Cheddar Cheese Aged 14 Months
250 g, $2.80/100g

sale: $7.00, formerly: $10.29
SAVE $3.29
Castello
Tickler Extra Mature Cheddar Cheese 35% M.F.
200 g, $3.50/100g

sale: $7.00, formerly: $8.79
SAVE $1.79
Monsieur Gustav
Cheddar Cheese Old White 34% M.F.
250 g, $2.80/100g

sale: $13.49, formerly: $14.49
SAVE $1.00
Balderson
Double Smoked Cheddar Cheese
250 g, $5.40/100g

sale: $12.79, formerly: $13.79
SAVE $1.00
Balderson
1 Year Aged Cheddar Cheese
280 g, $4.57/100g

sale: $15.49, formerly: $16.49
SAVE $1.00
Balderson
3 Year Aged Cheddar Cheese
280 g, $5.53/100g

sale: $7.50, formerly: $9.49
SAVE $1.99
Bothwell
Red Hot Chili Pepper Jack Cheese
170 g, $4.41/100g
sale: $7.50, formerly: $9.49
SAVE $1.99
Bothwell
Cheese Monterey Jack Spicy Dill Pickle 28% M.F.
170 g, $4.41/100g

sale: $7.50, formerly: $9.49
SAVE $1.99
Bothwell
Jalapeno Pepper, Monterey Jack Cheese
170 g, $4.41/100g
sale: $7.00, formerly: $8.79
SAVE $1.79
Monsieur Gustav
Spicy Jalapeno Cheddar Cheese
200 g, $3.50/100g
Low Stock

sale: $13.49, formerly: $14.49
SAVE $1.00
Balderson
Cheddar Cheese, Cracked Black Pepper
250 g, $5.40/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $6.50, formerly: $8.00
SAVE $1.50
Prepared in CanadaMarcangelo
Maple Breakfast Pork Sausage
375 g, $1.73/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































