Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Tender Cuts in Gravy with Beef & Bison
368 g, $0.81/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
$53.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
$27.99
Plus tax
Blue Buffalo
Life Protection Formula Adult Dry Dog Food, Lamb and Brown Rice
2.2 kg, $1.27/100g
sale: $40.99, formerly: $42.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
Alpo Cookout Classics Dry Dog Food Pork, Beef, Chicken & Veggie
16 kg, $0.26/100g
Low Stock
$34.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Hearty Beef And Vegetable Flavour
8 kg, $0.31/100g
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
$22.99
Plus tax
Purina
Alpo Cookout Classics Dry Dog Food Pork, Beef, Chicken & Veggie
7.2 kg, $0.32/100g
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Small Breed Formula Beef
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $23.99, formerly: $24.99
SAVE $1.00
Plus tax
Purina
Dog Chow Complete Dry Dog Food Chicken
8 kg, $0.30/100g
Low Stock
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Salmon
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Bison
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Salmon & Tuna
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer

sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Roasted Chicken And Vegetable Flavour
8 kg, $0.31/100g
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Beef & Rice Formula
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $32.00, formerly: $35.99
SAVE $3.99
Plus tax
Iams
Proactive Health Minichunks Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
6.804 kg, $0.47/100g
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Puppy Food Healthy Puppy Formula Lamb
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Chicken & Duck
1.45 kg, $0.83/100g
PC Optimum Offer
$34.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$22.00
Plus tax
No Name
Chicken Flavour Kibbles and Nibbles Dry Dog Food
6 kg, $0.37/100g
Low Stock
Low Stock
$16.99
Plus tax
Purina
ONE Classic Ground Wet Dog Food Assorted Variety Pack 6 Count
2.234 kg, $0.76/100g
Low Stock
sale: $1.25 MIN 5
, formerly: $1.49
Plus tax
Beneful
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Chicken in Sauce
85 g, $1.75/100g
$53.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Salmon
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $4.50, formerly: $5.49
SAVE $0.99
Prepared in CanadaGay Lea
Real Whipped Cream, Regular
225 g, $2.00/100g

sale: $1.39, formerly: $2.29
SAVE $0.90
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.15/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































