Rice, Noodles & Pantry
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $2.48, formerly: $2.75
SAVE $0.27
Thai Kitchen
Premium Unsweetened Coconut Milk
400 ml, $0.62/100ml
sale: $4.88, formerly: $9.48
SAVE $4.60
Samyang
Stir-Fried Noodle Hot Chicken Ramen, Carbo
650 g, $0.75/100g
sale: $2.28, formerly: $2.50
SAVE $0.22
Rooster
Vermicelli Longkou Pancit Sotanghon
8x50.0 g, $0.57/100g
Low Stock
sale: $4.88, formerly: $9.50
SAVE $4.62
Samyang
Buldak Stir-Fried Noodle Cream Carbonara Hot Chicken Flavor Ramen
650 g, $0.75/100g
sale: $4.88, formerly: $8.99
SAVE $4.11
Samyang
Hot Chicken Flavor Ramen Stir-Fried Noodle
5x140.0 g, $0.70/100g
sale: $7.88, formerly: $9.99
SAVE $2.11
Kikkoman
Soy Sauce All Purpose Seasoning Less Sodium
591 ml, $1.33/100ml
2,000 PC Optimum Points
sale: $4.88, formerly: $9.48
SAVE $4.60
Samyang
Buldak Stir-Fried Ramen Cheese Artificial Spicy Chicken Flavor
700 g, $0.70/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: about $10.75, formerly: $17.94
SAVE $7.19
Prepared in CanadaPresident's Choice
Air Chilled Chicken, Whole
$6.59/1kg $2.99/1lb

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $3.50, formerly:
Limit 6, after limit $4.50
Hit of the MonthMarcangelo
Maple Breakfast Pork Sausage
375 g, $1.20/100g

sale: $6.00, formerly: $7.18
SAVE $1.18
Prepared in CanadaNeilson
2% Microfiltered Milk
4 l, $0.15/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Traditional Naan Dippers
200 g, $1.75/100g
sale: $3.50, formerly:
Limit 6, after limit $4.50
Hit of the MonthMarcangelo
Original Breakfast Pork Sausage
375 g, $1.20/100g
sale: $11.00 MIN 2
, formerly: $12.00
President's Choice
Thick and Juicy™ Prime Rib Beef Burgers
568 g, $2.11/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Gusto! Brioche Style Buns
520 g, $0.83/100g




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































