Backpacks & Carriers
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
$22.99
Plus tax
Nuk
First Baby Bottles, 3+ M, 300 ml, Plastic, Whale, 3PK
3 ea, $7.66/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock
$7.99
Plus tax
Nuk
First Choice Baby Pacifiers, 18-36 M, Turtle & Whale. 2PK
2 ea, $4.00/1ea
PC Optimum Offer
$15.49
Plus tax
Nuk
First Choice Classic Night Baby Pacifiers, 0-6M, Blue, 2PK
1 ea, $2.58/1ea
PC Optimum Offer
$12.99
Plus tax
Nuk
First Choice Winnie the Pooh Learner Cup, 6+ M, 150 ml, 1PK
1 ea, $12.99/1ea
PC Optimum Offer
$9.99
Plus tax
Nuk
Perfect Match Air Baby Pacifiers, 6-18 M, Lion & Zebra, 2PK
2 ea, $5.00/1ea
PC Optimum Offer
$9.79
Plus tax
Nuk
Perfect Match Baby Pacifiers, 0-6m, Green & Blue, 2PK
2 ea, $4.90/1ea
PC Optimum Offer
$10.99
Plus tax
Nuk
Perfect Match Learner Cup, 6+ M, 150 ml, Sheep, 1PK
1 ea, $10.99/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock
$10.99
Plus tax
Nuk
Perfect Match Learner Cup, 6+ M, 260 ml, Monkey, 1PK
1 ea, $10.99/1ea
PC Optimum Offer
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $6.00, formerly: $12.00
SAVE $6.00
Schneiders
Pepperettes Sausage Sticks, European
250 g, $2.40/100g

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea

sale: about $10.75, formerly: $17.94
SAVE $7.19
Prepared in CanadaPresident's Choice
Air Chilled Chicken, Whole
$6.59/1kg $2.99/1lb
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $6.00, formerly: $7.18
SAVE $1.18
Prepared in CanadaNeilson
2% Microfiltered Milk
4 l, $0.15/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer















---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































