Sheet & Pillowcase Sets
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock
sale: $52.00, formerly: $70.00
SAVE $18.00
Plus tax
President's Choice
Queen Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $52.00/1ea
sale: $52.00, formerly: $70.00
SAVE $18.00
Plus tax
President's Choice
Queen Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $52.00/1ea
sale: $52.00, formerly: $70.00
SAVE $18.00
Plus tax
President's Choice
Queen Percale Cotton Sheet 4 Piece Set - Fog
1 ea, $52.00/1ea
sale: $52.00, formerly: $70.00
SAVE $18.00
Plus tax
President's Choice
Queen Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $52.00/1ea
sale: $37.00, formerly: $50.00
SAVE $13.00
Plus tax
President's Choice
Twin Percale Cotton Sheet 3 Piece Set - Fog
1 ea, $37.00/1ea
Low Stock
sale: $52.00, formerly: $70.00
SAVE $18.00
Plus tax
President's Choice
Queen Percale Cotton Sheet 4 Piece Set - Blush
1 ea, $52.00/1ea
sale: $60.00, formerly: $80.00
SAVE $20.00
Plus tax
President's Choice
King Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $60.00/1ea
sale: $45.00, formerly: $60.00
SAVE $15.00
Plus tax
President's Choice
Double Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $45.00/1ea
sale: $45.00, formerly: $60.00
SAVE $15.00
Plus tax
President's Choice
Double Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $45.00/1ea
Low Stock
Out of Stock
sale: $60.00, formerly: $80.00
SAVE $20.00
Plus tax
President's Choice
King Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $60.00/1ea
Low Stock
$60.00
Plus tax
President's Choice
Queen Sateen Hygrocotton® Sheet 4 Piece Set - Juniper
1 ea, $60.00/1ea
Out of Stock
sale: $60.00, formerly: $80.00
SAVE $20.00
Plus tax
President's Choice
King Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $60.00/1ea
sale: $45.00, formerly: $60.00
SAVE $15.00
Plus tax
President's Choice
Double Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $45.00/1ea
Low Stock
sale: $60.00, formerly: $80.00
SAVE $20.00
Plus tax
President's Choice
King Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $60.00/1ea
Low Stock
sale: $45.00, formerly: $60.00
SAVE $15.00
Plus tax
President's Choice
Double Percale Cotton Sheet 4 Piece Set
1 ea, $45.00/1ea
Out of Stock
Out of Stock
Out of Stock
$37.00
Plus tax
President's Choice
Twin Percale Cotton Sheet 3 Piece Set - Midnight Blue
1 ea, $37.00/1ea
Out of Stock
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.99
Prepared in CanadaIOGO
Nanö Drinkable Strawberry Yogurt 1%
6x93.0 ml, $0.89/100ml

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.80/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g
sale: 2 FOR $8.00
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g
sale: $6.00, formerly: $12.00
SAVE $6.00
Schneiders
Pepperettes Sausage Sticks, European
250 g, $2.40/100g

sale: $7.00, formerly: $14.99
SAVE $7.99
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Soft & Thick Toilet Paper, 12 Double Rolls = 24 Single Rolls
12 ea, $0.58/1ea
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































