Coffee
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
Maxwell House
Original Roast Instant Coffee
150 g, $4.67/100g
sale: $19.00, formerly: $21.99
SAVE $2.99
Maxwell House
Medium Original Roast Ground Coffee
864 g, $2.20/100g
sale: $19.00, formerly: $21.99
SAVE $2.99
Maxwell House
Medium Dark Roast Ground Coffee
900 g, $2.11/100g
sale: $9.00, formerly: $9.99
SAVE $0.99
Nescafe
GOLD Espresso Premium Instant Coffee With Rich Crema
100 g, $9.00/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Rich French Vanilla Flavoured Instant Coffee Mix, Makes 50 Servings
100 g, $9.99/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Rich Hazelnut Flavoured Instant Coffee Mix
100 g, $9.99/100g
sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
President's Choice
Dark Roast Instant & Microground Coffee
100 g, $4.00/100g
sale: $19.00, formerly: $21.99
SAVE $2.99
Maxwell House
Pure Ground Coffee Breakfast Blend
900 g, $2.11/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.29
Nescafe
Sweet & Creamy French Vanilla Flavoured Instant Coffee Mix
351 g, $2.65/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Rich Colombian Instant Coffee, Add Hot Water
100 g, $9.99/100g
sale: $12.00, formerly: $13.99
SAVE $1.99
Starbucks
Ground 100% Arabica Coffee Pike Place Medium Roast
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Blueberries Cultivated
600 g, $0.83/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































